RZYM.-KAT. PARAFIA

PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

ul. Sienkiewicza 38

90-009 Łódź

tel. 0-42 632-57-92

mail: swkrzyz.lodz@gmail.com

Kancelaria czynna

od poniedziałku do piątku

w godz. 16 - 18.

Za wyjątkiem świat.

 

KSIĘGI METRYKALNE: od 1946 roku

f

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie
internetowej parafii  PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

Konto bankowe: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. PKOBP Oddział 1 w Łodzi
39 1020 3352 0000 1502 0076 2237

Nabożeństwa

PARAFIA

PODWYŻSZENIA ŚW. KRZYŻA 

W ŁODZI

 

 

ks. dr Andrzej Świątczak

1946 - 2004

 

Dyrektor łódzkiej filii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Miał 58 lat, z których 34 spędził w kapłaństwie.
Był szanowanym i bardzo lubianym kapłanem, wielkim autorytetem moralnym i duszpasterskim.Pracował jako wikariusz parafii w Drużbicach koło Bełchatowa oraz w parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi, z którą był związany do ostatnich dni życia. Miał wiele zajęć i funkcji.

 

Ks. Andrzej Świątczak urodził się 22 sierpnia 1946 roku w Zgierzu. Święcenia kapłańskie przyjął 14 czerwca 1970 roku z rąk bpa Jana Kulika. Był m.in. wieloletnim duszpasterzem niewidomych, prefektem Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, wykładowcą teologii moralnej na kilku uczelniach, kapelanem Klubu Inteligencji Katolickiej, a od 1988 roku dyrektorem Punktu Konsultacyjnego Akademii Teologii Katolickiejw Łodzi (obecnie filii w Łodzi Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego). 28 października 2003 roku został włączony do kolegium Kanoników Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej.

 

Dla wielu ludzi był prawdziwym przyjacielem, do ich problemów podchodził z życzliwością, wspierając nie tylko radą, ale i uśmiechem. Był bardzo ceniony jako rekolekcjonista. Specjalizował się w teologii moralnej(pracę doktorską napisał na temat teologii polityki według René Coste`a).Sporo podróżował po świecie, ale najchętniej jeździł do Francji.

6 stycznia 2019r.

Msza Św. w uroczystość Trzech Króli
Uroczyste odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej

Módlmy się:

 

Boże i Ojcze Stwórco wszystkich ludzi, Ty posłałeś swego Syna, jako nauczyciela mądrości, która do Ciebie prowadzi, Ty kiedyś posyłałeś proroków, poprzez których nauczałeś ludzi, jak mają postępować. Nadal nieustannie powołujesz i posyłasz w dzisiejszych czasach zwiastunów swojego słowa, by sławili Twoje Imię i przekazywali nam prawdę. Prosimy Cię, daj im wszystkim łaskę nagrody życia wiecznego, a szczególnie księdzu prałatowi Andrzejowi Świątczakowi - naszemu duszpasterzowi i wychowawcy. Prosimy, abyś trud Jego kapłańskiego posługiwania nagrodził szczęściem życia wiecznego w niebie. Niech przykład ofiarnej pracy dla Kościoła i jego wiernych, będzie dla nas światłem na drogach naszego życia, niech będzie wezwaniem do wdzięczności za dar Jego życia i duchowego dziedzictwa, jakie wlewał w nasze serca, niech będzie przykładem jak miłować Ciebie Boga, Kościół i Ojczyznę. Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

 wspomina ks. Andrzej Perzyński

4 stycznia 2013r. w 9 rocznicę śmierci ks. prałata Andrzeja ŚwiątczakaMaskacjusz TV wspominają

 wspomina ks. Waldemar Kulbat

 wspomina wspomina bp Adam Lepa