PARAFIA

PODWYŻSZENIA ŚW. KRZYŻA 

W ŁODZI

 1. W drugą niedzielę miesiąca nabożeństwo o godz. 18:30 celebrowane będzie w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
 2. Spotkanie z uczniami kl. I szkół ponadpodstawowych, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się dziś  bezpośrednio po Mszy Św. o  godz. 10:30 w salce katechetycznej w domu parafialnym.
 3. Natomiast podczas Mszy Św. o godz. 12:00 poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym, a po Mszy Św. spotkanie z rodzicami.
 4. RORATY – Msze Św. o Matce Bożej w Adwencie, odprawiamy w dni powszednie codziennie rano o godz. 6:50 zaś dla dzieci, we wtorki i czwartki o godz. 18:00.
 5. W najbliższy piątek, 13 grudnia – kolejna 38. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym dniu pragniemy się modlić za niewinnie zamordowanych przez reżim komunistyczny. O godz. 17:20 uroczystość złożenia kwiatów pod „Pomnikiem-Krzyżem”.           A o godz. 17:15, jak co miesiąc, różaniec fatimski ofiarowany za naszych bliskich zmarłych.
 6. Rekolekcje adwentowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, 15 grudnia. Poprowadzi je ks. dr Zbigniew Tracz, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Łodzi. Program rekolekcji znajdziemy wywieszony w gablotach kościoła i umieszczony na stronie internetowej parafii.
 7. Po  każdej Mszy Św. możemy  nabyć Świece CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i najuboższym.
 8. Pod chórem, wychodząc z kościoła, mamy możliwość zaopatrzyć się w opłatki wigilijne na wieczerzę wigilijną. Za złożone przy tej okazji ofiary, a przeznaczone na zaplanowany na wiosnę remont organów, składamy serdeczne Bóg zapłać! Opłatki i świece Caritas dostępne są również w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.
 9. W imieniu Zespołu Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie, serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj do puszek. Dziękujemy również za ofiary złożone na potrzeby parafii - w  ostatnim tygodniu wpłynęły dwie ofiary, w wysokości po 100 zł, na potrzeby naszej świątyni z ul. : Sienkiewicza i Kilińskiego. Bezimiennym ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać..
 10. W całej Archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej – odbędzie się w przyszłą niedzielę 15 grudnia br..
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć pod chórem.
 12. W minionym tygodniu odeszły

 

 

 do wieczności: śp.: Nina Deka, Janina Bugajna, Janina Jóźwiak.
Dobry Jezu a nasz Panie…

Modlitwa do św. Michała Archanioła.

komunikat duszpasterski

11 czerwca 2019

II NIEDZIELA ADWENTU

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
 08.12.2019 r

 K o m u  n i k a t y 

    d u s z p a s t e r s k i e

 

RZYM.-KAT. PARAFIA

PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

ul. Sienkiewicza 38

90-009 Łódź

tel. 0-42 632-57-92

mail: swkrzyz.lodz@gmail.com

Kancelaria czynna

od poniedziałku do piątku

w godz. 10 - 11 i 16 - 18.

Za wyjątkiem świat.

W wakacje czynna po południu

w godz. 16 - 18.

KSIĘGI METRYKALNE: od 1920 roku

f

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie
internetowej parafii  PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.