PARAFIA

PODWYŻSZENIA ŚW. KRZYŻA 

W ŁODZI

 

1.    W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Przed kościołem podczas Mszy Św. o godz.9:00; 10:30 i 12:00 młodzież z Fundacji  Dzieło Nowego Tysiąclecia przeprowadza kwestę na Fundusz Stypendialny dla najzdolniejszej, ale ubogiej młodzieży. Zachęcamy do wsparcia tej pięknej i ważniej inicjatywy dla naszej narodowej przyszłości. Dziękujemy młodzieży i wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży.

2.    Nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy dzisiaj o godz. 18:15, będzie w intencji osób uzależnionych. Po nabożeństwie Msza Św. z modlitwami za osoby  uzależnione i ich rodziny.

3.    Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 18:15. Dzieci i młodzież przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki.

4.    W najbliższą środę, 16 października przypada 40. wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za Św. Jana Pawła II oraz do udziału w nabożeństwie różańcowym.

5.    Pierwsze spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania:

- dla uczniów klas I szkół ponadpodstawowych odbędzie się dziś po Mszy Św. o godz. 10:30 w salce parafialnej.

- dla uczniów klas VIII Szkół Podstawowych nr 160 i 173  odbędzie się w najbliższy poniedziałek po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 18:30 w salce parafialnej.

- dla uczniów klas VII Szkół Podstawowych nr 160 i 173 odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 18:30 w salce parafialnej.

6.    W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Swoją modlitwą i ofiarami wspierać będziemy dzieła misyjne Kościoła.

       W tę misyjną niedzielę w naszym kościele będziemy gościć ks. dra Waldemara Kulbata, byłego wieloletniego wykładowcę katolickiej nauki społecznej WSD i UKSW i byłego redaktora łódzkiej edycji „Niedzieli”. Ks. Kulbat przez kilkanaście lat prowadził audycje w Radiu Maryja, jest autorem wielu publikacji. Przez ponad 10 lat był wikariuszem w naszej parafii. Ks. Doktor w związku z „niedzielą misyjną” podzieli się z nami swoimi refleksjami na temat ewangelizacyjnej misji Kościoła we współczesnym świecie oraz zaprezentuje swoje książki na ten temat.

7.    W piątek, 18 października przypada liturgiczne święto św. Łukasza, patrona lekarzy i pielęgniarek, w sobotę 19 października bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona ludzi pracy.

8.    W kancelarii parafialnej przyjmujemy Wypominki roczne, półroczne i oktawalne oraz można zamawiać intencje Mszy Świętej za Zmarłych jak   i innych potrzebach.

9.    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim Nauczycielom, Katechetom i Wychowawcom składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wiele radości z pracy wśród dzieci i młodzieży.

10.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kościele.

11.    W tym tygodniu odeszli od nas do Pana: śp. Tamara Filipiak, Jolanta Wójcik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

komunikat duszpasterski

11 czerwca 2019

XXVIII Niedziela  Zwykła
 
13-10-2019  r

 K o m u  n i k a t y 

    d u s z p a s t e r s k i e

 

RZYM.-KAT. PARAFIA

PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

ul. Sienkiewicza 38

90-009 Łódź

tel. 0-42 632-57-92

mail: swkrzyz.lodz@gmail.com

Kancelaria czynna

od poniedziałku do piątku

w godz. 10 - 11 i 16 - 18.

Za wyjątkiem świat.

W wakacje czynna po południu

w godz. 16 - 18.

KSIĘGI METRYKALNE: od 1920 roku

f

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie
internetowej parafii  PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.