PARAFIA

PODWYŻSZENIA ŚW. KRZYŻA 

W ŁODZI

  1. Dzisiaj zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o godz. 18:30. Modlić się będziemy o trzeźwość naszego narodu i pokój na świecie iw naszej Ojczyźnie.

  2. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych i nabożeństwach w tym tygodniu. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:45 i Msza Święta o godz. 18.00.

  3. Trwają zapisy na 94. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w godz. 10:00-12:00 i 17:00-20:00. W środę rano, po Mszy Świętej o godz. 6:00 z Sanktuarium M.B. Zwycięskiej, wyruszą pielgrzymi na pątniczy szlak. Do pielgrzymki, można dołączyć uczestnicząc w niej duchowo. Wszystkich którzy nie mogą, z różnych powodów pielgrzymować pieszo, zapraszamy do zakrystii po każdej Mszy Św. aby się zgłosić do grupy duchowej.

  4. W czwartek obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

  5. W piątek obchodzimy Dzień pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz o zachowanie ludzkości od podobnych ideologii.

  6. Obchodzącym w najbliższym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice ślubu oraz wyjeżdżającym jeszcze na wakacje i urlopy składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.

  7. Dobiega końca okres wakacji i urlopów. Starajmy się jak najlepiej wykorzystać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z kościoła. W tygodnikach Niedziela, Idziemy czy też w Przewodniku Katolickim znajdziemy wiele ciekawych komentarzy o tym co dzieje się wokół nas, w Polsce i na świecie.

  8. W minionym tygodniu odeszły od nas do wieczności: śp. Zofia Szwarc i Jolanta Leśniewska. Polecajmy je Miłosiernemu Ojcu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

komunikat duszpasterski

11 czerwca 2019

XX Niedziela  Zwykła – 18-08-2019  r

 K o m u  n i k a t y 

    d u s z p a s t e r s k i e

 

RZYM.-KAT. PARAFIA

PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

ul. Sienkiewicza 38

90-009 Łódź

tel. 0-42 632-57-92

mail: swkrzyz.lodz@gmail.com

Kancelaria czynna

od poniedziałku do piątku

w godz. 10 - 11 i 16 - 18.

Za wyjątkiem świat.

W wakacje czynna po południu

w godz. 16 - 18.

KSIĘGI METRYKALNE: od 1920 roku

f

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie
internetowej parafii  PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.