PARAFIA

PODWYŻSZENIA ŚW. KRZYŻA 

W ŁODZI

  1. Dziś po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci, które w maju 2020 r. przystąpią do I Komunii Św.

Nabożeństwo czerwcowe jak zwykle o godz. 18:30. O godz. 17:00 spotkanie asystą parafialną przed uroczystością Bożego Ciała.

  1. Spotkanie Zespołu Synodalnego odbędzie się we wtorek o godz. 18:45 w Sali budynku parafialnego.
  2. Dziękczynna Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży z prośbą o szczęśliwe wakacje w środę o godz. 8:00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży we wtorek od godz. 17:15.
  3. 20 czerwca br. obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Począwszy od tego roku, będą to centralne obchody łódzkie. Do organizacji zostały zaproszone 4 śródmiejskie parafie: Par. MB Zwycięskiej, par. OO Jezuitów, par. Podwyższenia Świętego Krzyża i par. Katedralna. Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godz. 9:30 sprawowaną przez ks. abp Grzegorza Rysia w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej przy ul. Łąkowej, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy usytuowanych:

I – na rogu ul. Żeromskiego i Al. Mickiewicza
II – na rogu Al. Mickiewicza i ul. Piotrkowskiej,
III – przy ul. Piotrkowskiej 194,
IV – przy ul. Piotrkowskiej 262

Zakończenie nastąpi w katedrze po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Ciebie, Boga wysławiamy. Następna Msza święta odprawiona będzie w katedrze zaraz po zakończeniu procesji ok. godz. 12:30.

Można będzie uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystej procesji eucharystycznej. Uroczystość Bożego Ciała należy do świąt nakazanych, czyli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Zapraszam asystę z chorągwiami i sztandarami, grupy parafialne, wszystkich parafian do licznego udziału w procesji. Szczególne zaproszenie kieruję do dzieci I Komunijnych, i rocznicowych, aby w Boże Ciało przyszły na Mszę św. o godz. 9:30 do kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej.

W tym dniu w naszej parafii Msze św. odprawione będą wg porządku niedzielnego tj: o godz.: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, i 19:00. O godz. 18:30 odprawione zostanie nabożeństwo czerwcowe. Przez oktawę uroczystości Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe odprawiane będzie z procesją.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w kościele przy wyjściu.

     

Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

komunikat duszpasterski

11 czerwca 2019

Niedziela Trójcy Świętej  – 16-06-2019 r.

 K o m u  n i k a t y 

    d u s z p a s t e r s k i e

 

RZYM.-KAT. PARAFIA

PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

ul. Sienkiewicza 38

90-009 Łódź

tel. 0-42 632-57-92

mail: swkrzyz.lodz@gmail.com

Kancelaria czynna

od poniedziałku do piątku

w godz. 10 - 11 i 16 - 18.

Za wyjątkiem świat.

W wakacje czynna po południu

w godz. 16 - 18.

KSIĘGI METRYKALNE: od 1920 roku

f

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie
internetowej parafii  PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.