PARAFIA

PODWYŻSZENIA ŚW. KRZYŻA 

W ŁODZI

Domyślny tytuł artykułu.
31 sierpnia 2018

 

 

 

Wprowadzenie Nowo Mianowanego Proboszcza

Dziś przed Mszą Świętą o godz 10.30 do naszej parafii został wprowadzony jako nasz proboszcz ks. kanonik Adam Rogulski.

Wprowadzenia w imieniu Arcybiskupa dokonał  ks. prałat Ireneusz Kulesza -Dziekan Dekanatu Łódź-Śródmieście.

"Nasz Arcybiskup, Pasterz Kościoła łódzkiego Arcybiskup Grzegorz Ryś ustanowił księdza kanonika Adama Rogulskiego proboszczem tutejszej parafii. Oto treść dokumentu nominacyjnego..." 

 Odczytanie dokumentu nominacyjnego i przedstawienie Proboszcza, ks. Dziekan zakończył zwracając się do wiernych; Nowy proboszcz będzie wam głosił słowo Boże, wśród was będzie sprawował Eucharystię, słuchał waszych spowiedzi, błogosławił małżeństwa, chrzcił wasze dzieci, będzie odwiedzał chorych i wraz z wami będzie się modlił, gdy będziecie żegnać swoich bliskich zmarłych; pod jego przewodnictwem będziecie pogłębiać i umacniać wspólnotę parafialną. Przyjmijcie go otwartym sercem.

 

Zwracając się do ks. Proboszcza: Drogi Księże Proboszczu! Twojej pasterskiej pieczy Arcybiskup Łódzki powierzył troskę o tutejszą parafię. Niech Duch Święty uzdolni cię do wielkodusznego podjęcia duszpasterskich zadań. Głoś słowo Boże, aby wierni umocnieni w wierze, nadziei i miłości wzrastali w Chrystusie. Gromadź swych parafian wokół ołtarza, aby wszyscy - starsi i młodzi, ubodzy i bogaci, gorliwi i obojętni religijnie - odnajdywali w Eucharystii źródło uświęcenia życia i poprzez nią oddawali chwałę Ojcu. Otaczaj ojcowską miłością ubogich i chorych, ożywiaj w sercach wiernych apostolskiego ducha i zachęcaj ich do wspólnej troski o sprawy Kościoła. Zarządzaj też roztropnie dobrami materialnymi powierzonymi twej pieczy.

 

Powitanie w imieniu parafii, wygłosił ks. Paweł Zieliński, a po nim przedstawiciele wspólnot parafialnych

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziękowanie za ciepłe przyjęcie wygłoszone przez Proboszcza, zakończyło wprowadzenie i rozpoczęło Mszę Świętą celebrowaną przez ks. kanonika Adama Rogulskiego proboszcza naszej parafii, za wszystkich parafian.

 

 

RZYM.-KAT. PARAFIA

PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

ul. Sienkiewicza 38

90-009 Łódź

tel. 0-42 632-57-92

mail: swkrzyz.lodz@gmail.com

Kancelaria czynna

od poniedziałku do piątku

w godz. 10 - 11 i 16 - 18.

Za wyjątkiem świat.

W wakacje czynna po południu

w godz. 16 - 18.

KSIĘGI METRYKALNE: od 1920 roku

f

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie
internetowej parafii  PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.