RZYM.-KAT. PARAFIA

PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

ul. Sienkiewicza 38

90-009 Łódź

tel. 0-42 632-57-92

mail: swkrzyz.lodz@gmail.com

Kancelaria czynna

od poniedziałku do piątku

w godz. 16 - 18.

Za wyjątkiem świat.

 

KSIĘGI METRYKALNE: od 1946 roku

f

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie
internetowej parafii  PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

Konto bankowe: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. PKOBP Oddział 1 w Łodzi
39 1020 3352 0000 1502 0076 2237

Nabożeństwa

PARAFIA

PODWYŻSZENIA ŚW. KRZYŻA 

W ŁODZI

Boże Ciało
2010

 

Uroczystości Bożego Ciała jak co roku odbyły się wspólne z sąsiadującą parafią Najświętszego Imienia Jezus. Obchody rozpoczęła msza św. koncelebrowana przez kapłanów z obu parafii. Głównym celebransem był O. Tadeusz Domaradzki SJ, koncelebrował ks. Paweł Zieliński.

Po mszy świętej w procesji wyszliśmy na ulice naszego miasta, manifestować swoją wiarę  adorując Przenajświętszy Sakrament. Tegoroczna procesja w związku z remontem ul. Kilińskiego przebiegała zmienioną trasą.

 

 Do pierwszego ołtarza przy ul. Sienkiewicza, udekorowanego przez siostry  z naszej parafii, poprowadził nas O. Tadeusz. „Eucharystia – źródłem życia”, tę prawdę przypominały nam słowa umieszczone w tle ołtarza. 
 

Drugi ołtarz przy ulicy Traugutta przygotowała asysta naszej parafii. Ewangelię głosił i poprowadził modlitwę ks. Krzysztof Majacz. „Do końca nas umiłował” - tekst z ołtarza uświadamiał nam, dlaczego powinniśmy ciągle adorować Ciało i Krew Chrystusa.

 
 

 

Ks. Wiesław Kamiński, duszpasterz niedosłyszących, modlił się wraz ze swoimi podopiecznymi, którzy wykonali kolejny ołtarz przy ul. Tuwima.  „Bóg jest miłością” – to kontynuacja myśli z poprzedniego ołtarza, jednocześnie potwierdzająca główne przykazanie, abyśmy się wzajemnie miłowali.

Ostatni ołtarz, przygotowany przez III zakon św. Franciszka przy naszej świątyni, był miejscem wspólnej modlitwy, którą poprowadził proboszcz naszej parafii ks. Wojciech Danka. „Witaj Jezu synu Maryi” jest naszym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa w adorowanej przez nas Hostii. Po modlitwie Ks. Proboszcz skierował do nas te słowa: „Wydarzenia ostatnich dni przekonują nas, że człowiek sam niewiele może. Rozsądną i zbawienną rzeczą jest, zwracać się do Tego, w Którego ręku wszystko jest i dla Którego nie ma rzeczy niemożliwych. Dziś poszliśmy z naszym Panem, Jezusem Chrystusem. Błagaliśmy Go w naszych intencjach i jednej wspólnej, w sprawie naszych braci dotkniętych kataklizmem powodzi, by Boże błogosławieństwo zakończyło te okropne doświadczenia wielu ludzi. Jednocześnie, my łodzianie mamy głęboką wdzięczność za to, że te wszystkie tragedie w tak niewielkim stopniu nas dotykają. Nasza wdzięczność powinna otworzyć nasze serca na potrzeby tych, którzy cierpią. Pan Jezus, za pośrednictwem świętej Faustyny, powiedział: „Pragnę by o wiele prosili, bo ja mogę dać im bardzo wiele”. Bo nam może więcej dać, niż jesteśmy w stanie przyjąć. Dlatego stając przed Bogiem powinniśmy ofiarować Mu swoją miłość, wiarę i właściwy szacunek. Niech to dzisiejsze spotkanie z Chrystusem i jego błogosławieństwo na cztery strony świata, spocznie w naszych sercach nakażdy dzień kolejnego roku.”

 

Przy śpiewie „Te Deum” powróciliśmy do świątyni gdzie ks. Proboszcz podziękował wszystkim za pomoc w przygotowaniach i liczny udział w procesji. Błogosławieństwo zakończyło uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

 Fotoreportaż z przebiegu uroczystości